Det første nordlige matgledekorpset er nå lansert. Arktisk matgledekorps skal spre mat- og måltidsglede hos eldre i Nordland, Troms og Finnmark.
26.06.2023
Spektakulære Saltstraumen tiltrekker seg turister, fiskere og dykkere fra nær og fjern. I dag er det ti år siden Saltstraumen marine verneområde ble opprettet.
21.06.2023
Det er i statsråd den 20.06.2023 opprettet to nye naturreservater i Nordland. Begge områdene er skogområder som er vernet gjennom ordningen med frivillig vern av skog.
Statsforvalteren i Nordland, Statsforvalteren i Troms og Finnmark, NAPHA, RVTS nord og KORUS arrangerer nettverkssamling i Tromsø.
12.06.2023
Høsten 2023 starter et nytt utdanningsprogram for fagfolk som møter utøvere av vold i nære relasjoner. Målgruppen for opplæringen er først og fremst ansatte i kommmunale tjenester, familievernkontor og kriminalomsorgen.
Arbeids- og velferdsdirektoratet oppfordrer NAV-kontorene til å utnytte det store handlingsrommet sosialtjenesteloven gir ved vurdering av søknader i forbindelse med skoleavslutninger og sommerferie.
Statsforvalteren har høy beredskap for å besvare henvendelser i forbindelse med tap av sau og rein forårsaket av rovvilt.
08.06.2023, Endra 08.06.2023
Etter nesten 12 år på lista meldes nå Hamarøy ut av ROBEK.
08.06.2023
Barnehageeiere med en eller flere ansatte som allerede tar eller skal ta en utdanning, kan til høsten søke om kompetansemidler til studie for 2023/2024.
02.06.2023
Heidi og Carl Einar Isachsen på Hestmona i Lurøy kommune er tildelt Nordland landbruksselskaps pris for veldrevet gårdsbruk for 2022.
26.05.2023