Statsforvalteren ønsker å sende deg post digitalt i stedet for på papir. Vi kan ikke sende deg vedtaksbrev eller sensitiv informasjon på e-post fordi det ikke er sikkert nok. En digital postkasse er sikker, og her kan du lagre posten din så lenge du ønsker. Det finnes to leverandører av digital postkasse, e-Boks og Digipost. Velg digital postkasse på nettsiden til Norge.no.
Folk og samfunn
Som innbygger kan du komme i kontakt med Statsforvalteren i ulike situasjoner. På noen områder er Statsforvalteren den første offentlige instansen du møter, på andre områder er Statsforvalteren klageinstans for vedtak som er fattet av andre.
Nyheter - Folk og samfunn
Krigen i Ukraina
Lenker til oppdatert informasjon.
31.03.2025Påmelding til Statsborgerseremoni 2025
Statsforvalteren i Agder inviterer nye landsmenn til seremoni i Arendal kulturhus 27. april 2025.
13.03.2025
Statsborgerseremoni 2025
Statsforvalteren i Agder inviterer nye landsmenn til seremoni i Arendal kulturhus 27. april 2025.
13.03.2025
E- læringskurs om likestilling, mangfold og menneskerettigheter
Bufdir lanserer nytt e-læringskurs om likestilling, mangfold og menneskerettigheter i samarbeid med KS.
07.03.2025
Viktigere enn noen gang å markere kvinnedagen
Verdiene av likestilling, inkludering og mangfold er under press. Aldri har det vært viktigere å markere 8. mars.
07.03.2025
H.M. Kongens fortjenstmedalje til Normann Liene
Normann Liene har i en årrekke bidratt sterkt med sine kunnskaper om lokalhistorie, geografi, geologi og kultur. Gjennom utgivelse av lokale bøker, og gjennom en lang rekke foredrag, har han bidratt til å løfte landsdelen.
25.02.2025
Resultat av det landsomfattende folkehelsetilsynet i 2024
Folkehelsearbeidet i Agder har en positiv utvikling, samtidig ser vi viktige forbedringsområder.
21.02.2025, Oppdatert 26.03.2025
Boligsosial konferanse 2025
Velkommen til årets viktigste møteplass for deg som jobber med boligsosialt arbeid i kommunen.
06.02.2025
Vi gratulerer med samenes nasjonaldag 6. februar!
Statsforvalteren i Agder har anskaffet et nytt flagg, og dette nye flagget ble i dag heist for første gang i flaggstangen ved våre lokaler i Arendal.
14.11.2024
Samarbeidskonferansen i Agder - Sammen om barna på barnevernsinstitusjon, til det beste for alle.
Statsforvalteren i Agder ønsker å informere om Samarbeidskonferansen som arrangeres 15. og 16. januar 2025.
Flere nyheter Få nyhetsvarsel