Jaktområde II er tildelt ett ekstra dyr og jakta er åpnet igjen. I jaktområde IV er kvoten fylt, og jakta stanset.
13.02.2025
Avvirkningen når stadig nye høyder. Areal ungskogpleie øker i samsvar med pågående satsning.
12.02.2025
Storfebonde Jannike Nystøl Simonsen har fått en inntekt til å leve av ved å starte egen gårdsbutikk.
Norsk mat på norske ressursar var eit av temaene jordbruksnæringa samlast om.
Hva er typiske trekk ved jordbruksforetakene i Agder? Vi har sett nærmere på data fra produksjonstilskudd.
Hele jordbruksnæringen i Agder inviterer til webinarer om dyresykdommen blåtunge 13. og 14. februar.
10.02.2025
Vi minner om at fristen for å søke tilskudd til forebyggende og konfliktdempende tiltak mot rovvilskader er 15. februar. Det er noen endringer i tilskuddsordningen fra tidligere år.
07.02.2025
Statsforvalteren i Agder ønsker velkommen til brennekurs som arrangeres av Lindesnes grunneierlag og fiskelag. Kurset holdes 7.–8. mars ved Fjellhallen.
05.02.2025
Kommunene behandler søknader fra bønder og skogeiere innen ulike tilskuddsordninger. Her følger en oversikt over tilskuddssummene som går til næringen i Agder.
Agder har blitt tildelt 7 millioner kroner til den statlige dreneringsordningen i 2025. I tillegg har fylkeskommunen bevilget 2 millioner kroner.
Endret 04.02.2025